Co je MSIE?

MSIE je zkratkou pro jeden z nejrozšířenějších internetových prohlížečů vycházející z názvu aplikace Microsoft Internet Explorer. Konkurenční prohlížeče, zejména Google Chrome a Mozilla Firefox, jej nutí ke stále novým verzím. Nové verze se již značně od svých předchůdců liší a podporují lépe internetové standardy - rozšíření CSS, JavaScriptu a HTML. První poměrně ucházející verzí MSIE byla verze 6. Dnes je aktuální verze 11 dodávaná s operačním systémem Windows 8.

Starší verze Exploreru (IE8, IE9, IE10) si stále drží velký podíl na trhu prohlížečů. Je to hlavně kvůli tomu, že se automaticky neaktualizují, jako je tomu u jejich konkurentů.

Microsoft Internet Explorer – MSIE nebo tedy jen internetový prohlížeč je v oblasti webdesignu považován za jediný správný prohlížeč (používá se zkratka JESPR). Může však způsobovat problémy přístupnosti webových stránek pro některé uživatele i majitele webu.

Společnost Úspěšný web se při tvorbě webových stránek snaží používat nejmodernější technologie a postupy. Zároveň však myslí na uživatele starších prohlížečů a všechny webové stránky ponechává zpětně kompatibilními s prohlížečem Internet Exploreru verze 8.