Kvalita webových řešení
Webové projekty jsou pro nás denním chlebem. Od rána do večera žijeme jejich návrhem, tvorbou a vylepšováním. Dodržování standardů, používání moderních přístupů a nástrojů, neustálé zlepšování a pousouvání dopředu, to bereme jako samozřejmost.
Analýza
Na počátku si definujeme především cíle projektu a cílovou skupinu, která s webem bude pracovat, abychom si dokázali představit jakým směrem půjdeme a jak se k návštěvníkům musíme chovat.
Vrháme se také do analýzy současného řešení, pokud existuje. Zároveň i do analýzy samotného byznysu, který má nová webová prezentace „nakopnout“. Vhodné je udělat alespoň SWOT analýzu.
Získané vědomosti a zkušenosti zkusíme postavit proti konkurenčním řešením a ve výsledku získáme data o tom, co konkurence dělá dobře, v čem se inspirovat. Ale na druhou stranu i špatná konkurenční rozhodnutí nám ukáží cestu, kudy nejít, čemu se vyvarovat.
Grafický návrh
V našem týmu je již dlouhá léta kreativní webdesignerka, která umí doslova „prodat“ důležitá sdělení návštěvníkovi webu a to jen díky vizuální prioritizaci. Za všech okolností se snažíme o takový design, který je nejen moderní a oku lahodící, ale především je použitelný a přehledný. Návštěvník se na webu nesmí ztratit, musí najít to co hledá. Potřebujeme z návštěvníků dělat zákazníky a design webu je to první, co je ovlivňuje při rozhodování.
SEO
Dodržujeme veřejná doporučení, především ze strany nejvlivnějšího světového vyhledávače Google. Při realizaci každého díla automaticky tvoříme takzvané technické SEO, neboli dáváme jednotlivým prvkům na webu význam. Tvoříme tzv. sémantiku, která podporuje sílu zvolených klíčových slov. Veškeré odkazy správně definujeme a vloženým obrázkům dáváme textovou alternativu. Při finálním školení redakčního systému pak správce webu učíme, jak má postupovat při psaní vlastních obsahů pro podstránky webu.
Rychlost
Na úrovni zdrojového kódu se naši backend vývojáři snaží o využívání optimálních algoritmů. Není nic horšího, než napsat neefektivní logiku, která plýtvá zdroji serveru a celé řešení zbytečně zpomaluje.
Na úrovni frontendu pak dodržujeme praktiky přístupnosti, seo, doporučených postupů a další. U každé webové komponenty jdeme až na kost a ladíme na maximum.
Optimalizovaný backend s frontendem pak spolu tvoří nerozlučnou dvojici a společně definují kvalitu výsledného díla.
Na celkovou rychlost velkých webů pak má vliv i to, že používáme pouze vlastní vyhrazené servery, jejichž parametry konfigurujeme přesně na potřeby projektu.
Responzivita
Veškerá díla tvoříme automaticky plně responzivní, tedy přizpůsobitelná velikosti displeje cílového zařízení. To je dnes nutnost. S responzivitou souvisí spousta maličkostí, které je potřeba dodržovat. Nejedná se jen o přeskupení prvků webu na menší displej, ale i dodržení určitých standardů přístupnosti, jako jsou minimální velikosti odkazů, tlačítek, schopnost ovládat interaktivní prvky pouze dotykem a další. Standardně ladíme weby od nejmenších mobilů až po 4K monitory. Nemáme problém odladit web i pro displej na hodinkách nebo lednici ;)
Bezpečnost
Všechny projekty automaticky zabezpečujeme protokolem HTTPS, což je v současnosti taktéž nutnost. Samozřejmostí je také zabezpečený přístup pro administrátory stránek. Pro jednocestné šifrování hesel využíváme moderní knihovnu sodium. Veškeré veřejné formuláře, které jsou na webu přístupné, chraníme proti spamu. Na úrovni serverů pak odchytáváme a blokujeme neobvyklý a potenciálně nebezpečný provoz.
Další zajímavostí je, že ač stavíme pomocí open-source technologií a nástrojů, do námi vytvořeného kódu mají striktně přístup pouze zaměstnanci naší společnosti. Nikdo externí, žádná třetí strana. Chráníme tak svoje obchodní tajemství, svoje know-how a zdrojový kód před nenechavci.
Průběh tvorby webových stránek
Zajímalo Vás někdy, jak vlastně takový web vzniká? Co všechno za tím stojí, co vše je potřeba udělat? Tak právě pro Vás jsme vytvořili stručný průběh vývoje webu!
Slovníček
Jsou pro Vás některá technická slova nesrozumitelná? Zkuste náš slovníček internetových pojmů